×
Konferencja o bezpieczeństwie w dzkołach i przedszkolach w Wieluniu

Bezpieczeństwo w Szkołach i Przedszkolach Powiatu Wieluńskiego: Kluczowy Temat Konferencji w Wieluniu

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i personelu, Gmina Wieluń, działając wspólnie z Kuratorium Oświaty, zorganizowała istotną konferencję. Wydarzenie było dedykowane dyrektorom szkół podstawowych oraz przedszkoli z obszaru powiatu wieluńskiego. Gospodarzem spotkania, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, byli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Konferencja miała miejsce 8 kwietnia 2025 roku, a jej myślą przewodnią było „Wspieranie dyrektorów placówek oświatowych w podnoszeniu standardów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz tworzeniu optymalnych warunków dla rozwoju psychofizycznego uczniów”. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Iwona Kaźmierska-Małyska, pełnomocnik Wojewody Łódzkiego ds. Rodzin, a także reprezentanci Państwowej Straży Pożarnej oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieluniu. W gronie uczestników nie zabrakło także wieluńskich policjantów.

Podczas konferencji funkcjonariusze policji zaprezentowali inicjatywy podejmowane przez Policję w celu zwiększenia bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych powiatu wieluńskiego. Szczegółowo omówiono procedury reagowania na potencjalne zagrożenia, zasady efektywnej współpracy ze szkołami oraz kluczową rolę działań profilaktycznych w przeciwdziałaniu zjawiskom przemocy i uzależnień wśród dzieci i młodzieży.

Policjanci mocno akcentowali znaczenie budowania relacji opartych na wzajemnym zaufaniu pomiędzy placówkami oświatowymi a służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne. Podkreślili również potrzebę systemowego wsparcia dla nauczycieli i pedagogów w zakresie identyfikacji i adekwatnego reagowania na sytuacje niebezpieczne lub zagrażające dobru uczniów.

Obecność funkcjonariuszy na konferencji stanowiła ważny element stałej współpracy Policji z lokalnym sektorem edukacji. Nadrzędnym celem tych działań jest konsekwentne tworzenie bezpiecznego i sprzyjającego środowiska do nauki i wszechstronnego rozwoju dla najmłodszych mieszkańców powiatu wieluńskiego.

Zostaw Komentarz